Najczęściej zadawane pytania:
Do jakich kursów kosmetycznych trzeba mieć własne modelki?
Do szkoleń z działu kosmetologii estetycznej nie trzeba mieć modelek, wszystkim się zajmuje wykonawca szkoleń czyli instruktor, wystarczy, że zarezerwujesz sobie termin i weźmiesz swój ulubiony notatnik na zapisywanie kluczowych informacji dotyczących szczegółów udzielanych na kursie z medycyny estetycznej.
Szkolenie z wypełniaczy HA prowadzone jest w formie indywidualnej czy grupowej?
Kursy z wypełniaczy tj. usieciowanego kwasu hialuronowego I i II stopnia wykonywany jest w formie indywidulanej, tzn. na jedną, dwie osoby. Sporadycznie ale może się zdarzyć, że na szkoleniu są trzy kursantki. Jednakże zdecydowana większość szkoleń jest ustawiana tak, aby na szkoleniu była skupiona uwaga na jednej kursantce.
Z jakim wyprzedzeniem trzeba się umawiać na szkolenie?
Są okresy, kiedy ruch w szkoleniach mamy bardzo duży i czas oczekiwania na szkolenia kosmetyczne / kosmetologii estetycznej jest wydłużony. Polecamy zatem na szkolenia umawiać się z większym wyprzedzeniem w szczególności w okresie wakacyjnym oraz wiosennym.
Kto może się umówić na szkolenie z kwasów wypełniających czy toksyny botulinowej (inaczej botoksu)?
Nie ma ograniczeń, kursy realizowane są zarówno dla lekarzy jak i kosmetyczek.
Czy po szkoleniach kosmetycznych mogę wykonywać zabieg?
Owszem, ale pamiętaj, zanim przystąpisz do samodzielnej pracy musisz „wyrobić sobie rękę” i ćwiczyć na sztucznej skórze /świni/prototypie do ćwiczeń i modelkach.
Jakie dokumenty otrzymam po kursie?
Po kursach kosmetycznych / kosmetologii estetycznej otrzymasz certyfikat ukończenia kursu, które są niezwykle ważne, bowiem są niezbędne do ubezpieczenia OC (ochrona przed ryzykiem poniesienia kosztów strat przez klientów – nie dotyczy tylko botoksu). Warto trzymać te dokumenty i je pilnować, ponieważ stanowią twoją polisę.
Jaki czas utrzymuje się opuchlizna po wypełnieniu ust?
Różnie, zależy od marki produktu, ilości i gęstości podanego materiału. Nie mniej jednak przeciętnie opuchlizna po zabiegu na szkoleniu z wypełniaczy na modelkach trzyma się ok 4-7 dni.
Co to jest lipoliza iniekcyjna i jakie efekty się osiąga?
Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na nakłuwaniu wybranej partii ciała igłami i wprowadzaniu pod skórę mieszanki dwóch substancji: fosfatydylocholiny PPC i deoksycholanu sodu. Ich zadaniem jest rozpuszczanie tłuszczu i przyspieszanie metabolizmu wewnątrzkomórkowego.
Przez kilka dni po zabiegu komórki tłuszczowe uwalniają się do krwioobiegu, przemieszczają do wątroby, a stamtąd są wydalane z innymi niepotrzebnymi organizmowi substancjami. Jest to naturalny proces, jednak lipoliza iniekcyjna znacznie go przyspiesza. Preparat działa wyłącznie w miejscach nakłucia, dlatego nie powoduje całościowego chudnięcia.
Zabieg idealnie sprawdzi się u osób, które odchudzają się przez dłuższy czas, jednak nadal nie są w 100% zadowolone z efektów. Dla najlepszych rezultatów warto powtórzyć zabieg 3-4 razy w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Terapię warto wspomóc również drenażem limfatycznym.
Czy szkoląc się z botoksu, wypełniaczy czy nici pdo muszę być jakoś wcześniej przygotowany do szkolenia?
Nie, wykonawca również zapewnia modelki do ćwiczeń, ale jeżeli masz kogoś chętnego zgłoś się do nas telefoniczni, żebyśmy mogli tę osobę wpisać na listę.
Czy szkoląc się z botoksu, wypełniaczy czy nici pdo będę mieć zapewnioną pomoc instruktora po szkoleniu w razie potrzeby?
Oczywiście, kto pyta nie błądzi:) Nie ma u nas głupich pytań i po zakończeniu kursu będziesz nadal pod opieką instruktora, a więc jeżeli coś ci umknęło lub masz jakieś wątpliwości dzwoń do nas 🙂
Ciekawostki…
Zanim zapiszesz się na kurs przeczytaj parę ciekawostek na temat kwasów hialuronowych:
Kwas hialuronowy charakterystyka
Kwas chemicznie zaliczany jest do glikozaminoglikanów (polisacharydów). Występuje we wszystkich organizmach żywych i należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną tak u bakterii i człowieka. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za zatrzymywanie wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże 250 cząstek wody. Kumulując wodę sprawia, że skóra jest odpowiednio nawilżona, jędrna i chroni ja przed wysychaniem i wiotczeniem. Ponadto kwas stymuluje fibroblasty do migracji i namnażania się oraz wtórnej syntezy kolagenu i innych składników matrycy międzykomórkowej, a to wpływa na lepsze napięcie i jędrność. Zaliczany jest również do antyoksydantów. Posiada zdolność neutralizacji wolnych rodników tlenowych mających wpływ na przyspieszenie procesu starzenia się skóry.
Najwięcej kwasu hialuronowego znajduje się w naszej skórze, jednakże z wiekiem jego ilość w skórze maleje co wpływa na spadek nawilżenia skóry. Aby przywrócić skórze niedobory kwasu hialuronowego można zastosować przeznaczone do tego celu preparaty na bazie nieusieciowanego i usieciowanego kwasu.
Podział kwasu hiluronowego:
W medycynie estetycznej i kosmetologii stosuje się dwa rodzaje kwasu hialuronowego – kwas nieusieciowany i usieciowany.
Nieusieciowany kwas hialuronowy stosowany jest w preparatach pielęgnacyjnych tj. kremy, serum czy w preparatach do mezoterapii. Ponieważ jest to kwas hialuronowy o dużej cząsteczce, nie przenika przez skórę a tworzy na powierzchni skóry ochronną błonę, która utrzymuje wodę. Aby nieusieciowany kwas hialuronowy penetrował w głębokich warstwach skóry właściwej, wtenczas lepiej zastosować metody iniekcyjne np. mezoterapię igłową. Rozwój biotechnologii umożliwił na stworzenie preparatów, które zwierają nie tylko kwas hialuronowy wielocząsteczkowy (filmotwórczy) ale i również kwas hialuronowy małocząsteczkowy, które działają dwutorowo.
Kwas usieciowany używany jest do zwiększenia objętości tkanek lub wypełnienia zmarszczek. Utrzymuje się on w naszym organizmie przez długi czas ok. 1-3 lat, dlatego proces jego wytwarzania wymaga zachowania pewnych restrykcyjnych procesów, aby produkt finalny był dobrze tolerowany przez organizm.
Procesy wytwarzania usieciowanego kwasu hialuronowego
Proces wytwarzania usieciowanego kwasu hialuronowego składa się z wielu niezwykle ważnych elementów, które mają zapewnić bezpieczeństwo i biokompatybilność finalnego produktu. Produkcja kwasu rozpoczyna się od wytworzenia kwasu hialuronowego w procesie biotechnologicznym. Proces ten nazywa się fermentacją mikrobiologiczną i jest prowadzony przy udziale bakterii Streptococcus equi. Bakterie są zmodyfikowane w ten sposób, że tworzą kwas hialuronowy identyczny z ludzkim. Po wytworzeniu kwasu przez bakterie poddawany jest on kolejnym procesom biotechnologicznym. Pierwszy z tych procesów to proces oczyszczania. Polega on na oczyszczeniu wytworzonego kwasu hialuronowego z fragmentów baterii a w szczególności z resztek ścian komórkowych bakterii. Jest to niezmiernie ważny etap, ponieważ pozostałości bakterii mogą być czynnikiem wywołującym stany alergiczne po podaniu kwasu hialuronowego do tkanek.
Następny etap to etap sieciowania czyli łączenia łańcuchów kwasu hialuronowego w większe konglomeraty co zapobiega jego szybkiej degradacji po podaniu do tanek ludzkich.
Czynniki sieciujące stosowane w produkcji usieciowanego kwasu hialuronowego
Dzięki procesowi sieciowania kwas jest bardziej stabilny i odporny na degradację. Sieciowanie oprócz chronienia kwasu przed rozłożeniem nadaje mu specyficzne właściwości fizykochemiczne takie jak lepkość, gęstość, odkształcalność czy zdolność do unoszenia tkanek.
Najczęściej do sieciowania kwasu hialuronowego wykorzystuje się związki:
-
DVS (diwinylosulfon)
-
BDDE (1,4-butanediol-diglycydyl-eter, eter diglicydylowy 1,4-butanodiol).